30 Mayıs 2009 Cumartesi

Yalın - Ben Bugün


Yalın'ın yeni albümünü yazmak için biraz bekledim."Dinleyeyim iyice,sonra yazarım" dedim.Fakat albüm bir türlü beğenimi toplayamadı.En güzel şarkısı çıkış şarkısı olan, "ki sen".Onun dışındakilerde ara ki bulasın eski Yalın'ı.

Eski albümlerinde her defasında bazı kişiler tarafından kendini tekrar ediyor sürekli diye eleştiriliyordu.Bense, "adamın stili bu" diye korurdum.Evet haklıymışım.Hakikaten Yalın'ın tarzı eline gitar alıp,fazla müzik katmadan söz ağırlıklı şarkılardır.Bu da bu albümle kanıtlandı.Albümde neredeyse her şarkıda entstürümental olarak zenginlik var.Fakat bu kadar çok müzik Yalın'ı bozmuş.

Bir de Bit pazarı şarkısıyla Eurovision'da 1. olan Norveçli körpe çocuğun şarkılarındaki benzerlik konuşuluyor.Hakikaten bence de oldukça benziyorlar birbirine.Hatta geçen gün kafenin birinde çaldılar."Eurovision şarkısı çalıyor" demiştim şarkının başında.Son zamanlardaki en büyük kopyacılıkla karşı karşıyayız.

Yalın albümü 7 aylık sürede hazırlamış.Fakat sanki albüm aceleye gelmiş gibi olmuş.Üstelik piyasaya çıkış zamanı da biraz ters olmuş.Karşısındaki rakipler daha yazlık olacak.Onlarla yarışması zor bu albümle.Bence biraz daha bekleseydi,biraz daha albüm üzerinde çalışsaydı daha iyi olurdu.

Bundan sonra kendisine başarılar dilerim.Fakat kişisel düşüncem Yalın alsın eline gitarı,güzel sözlerle şarkılarını harmanlasın.Tamamdır.Gerisi geliyor zaten.

Yalın - Ben Bugün:

1-Ah Be Kardeşim
2-Nezaketten
3-Bir Tek Sen Eksiksin
4-Bit Pazarı
5-Nerden Nereye
6-Başka Hayatların Kadını
7-Aşk İstiyoruz
8-Ki Sen
9-İki Kişi
10-Uzaktan Dünyalı
11-Terazi
12-Duyulurum

Hiç yorum yok: